Доказові стандарти у практиці Компенсаційної комісії ООН: уроки для України

Всі аналітики

Дата

23 Лют 2024Завантажити PDF

Завантажити PDF

В цьому документі зібраний наш аналіз практики Компенсаційної комісії ООН, яка була створена у 1991 р. Радою Безпеки ООН для розгляду заяв і виплати компенсацій за шкоду і збитки, завданих внаслідок незаконного вторгнення Іраку в Кувейт і подальшої окупації Кувейту в 1990–1991 рр.
Це успішний кейс реалізації механізму компенсації, досвід якого має бути врахований при реалізації Глобального компенсаційного механізму для України після повномасштабного вторгнення російської федерації до України у лютому 2022 р.

 

Видавець: аналітичний центр "Інститут законодавчих ідей". Всі права захищені. Автори: Тетяна Хутор, Богдан Карнаух, Андрій Климосюк Джерела фото: AFP, Rare historical photos. Фото на обкладинці - вперше в історії Кувейту головні вежі країни були підсвічені прапором іншої держави з нагоди 30-ї річниці відновлення незалежності, 2021

 

Публікація видана аналітичним центром "Інститут законодавчих ідей" в межах проєкту "Efficient reparations now". Бріф підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».