Конфіскація приватних активів в Україні

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022, росія нанесла численні збитки українській економіці. Світовий банк оцінює збитки в $411 млрд і ця сума з кожним днем збільшується. Ми прагнемо притягнути росію до відповідальності і змусити її платити за завдану шкоду. Україна почала робити кроки в цьому напрямку з травня 2022 року, внісши зміни у санкційне законодавство.

У травні 2022 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб». Він дозволяє конфіскувати активи російських олігархів в Україні на період воєнного стану та передавати отриманий дохід на користь держави. 

В квітні 2023 року був підтриманий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій», що передбачає ширші можливості для конфіскації активів російських олігархів в Україні. 

Ми стежимо за станом санкційної політики в Україні та збираємо рішення конфіскації майна росіян та колаборантів. Нижче наведений актуальний список рішень ВАКС про конфіскацію активів.

 

Відповідач по справі Інкриміновані дії Підстава застосування санкції

Стягнуто в дохід

держави

ЄВТУШЕНКОВ В.П.

Голова ради директорів і власник 64% акцій ПАТ «АФК «Система»

Підконтрольна йому ПАТ «АФК «Система», володіє концерном «РТІ Системи», яка входить до сотні найбільших оборонних компаній світу, і розробляє системи управління та зв`язку, радіотехнічне обладнання для Міноборони РФ, зокрема радіолокаційні станції «Воронеж», які призначені для виявлення та супроводження балістичних і крилатих ракет та інших об`єктів.

Крім цього, ПАТ «АФК «Система» володіє активами ТОВ «Інтелектуальні технічні рішення» (є правонаступником АТ «Група Кронштадт»), діяльність якого пов`язана з оборонною промисловістю РФ. ТОВ Інтелектуальні технічні рішення» виготовляє, зокрема, безпілотники «Оріон», які РФ використовує під час військової агресії для бомбардувань в Україні.


 

Підпункт «г» п.1 ч.1 ст. 51, абз. 6 підпункту «а» п.2 ч.1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

59,2 % частки статутного капіталу ТОВ «СМАРТ ДІДЖИТАЛ СОЛЮШНС»; 

59,2 % частки статутного капіталу ТОВ «ІТМ-Україна»; 

34,21 % від загальної кількості акцій АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування».

42,09 % від загальної кількості акцій ТОВ «ЗТЗ-СЕРВІС»;

42,09 % від загальної кількості акцій ТОВ «Електрозавод-Віт»;

а також 17 обєктів нерухомості.


 

ФАЛАЛЄЄВ А. П.

 

Ректор Кримського федерального університету ім. В.І. Вернадського

Був підписантом сумнозвісного Звернення Російського Союзу Ректорів від 4 березня 2022 року, яким підтримувалося вторгнення Росії в Україну. На офіційній сторінці навчального закладу розповсюджував заклики до підтримки військових РФ,  які беруть безпосередню участь у збройній агресії проти України.

Підпункт «в» п. 2 абз. 4 ч. 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

Майнові права на квартиру загальною площею 74 квадратних метрів

ПОЛУХІН О.М.

 

Громадянин РФ, ректор федеральної державної освітньої установи вищої освіти «Бєлгородський державний національний дослідницький університет».

Був підписантом сумнозвісного Звернення Російського Союзу Ректорів від 4 березня 2022 року, яким підтримувалося вторгнення Росії в Україну. На офіційній сторінці навчального закладу розповсюджував заклики до підтримання так званої «спеціальної воєнної операції», заперечував злочинний характер агресивної війни проти України.

Підпункт «в» п.2 абз.4 ч.1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

Квартира загальною площею 324,5 кв.м., 

Частка 25,00% (розмір внеску до статутного фонду 64 820,00 гривень) статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «СТАВ-2003»


 

ЯНУКОВИЧ В.Ф.

 

Громадянин України, колишній Президент України, який самоусунувся від виконання покладених на нього конституційних повноважень у лютому 2014 року.

Представляючись начебто легітимним Президентом України звернувся до президента РФ із письмовою заявою, у якій просив про використання збройних сил РФ на території України. Після втечі з України підтримував загарбницьку політику РФ щодо України, у березні 2022 року прибув до Мінська, маючи на меті протизаконно оголосити себе Президентом України.
Вироком Оболонського районного суду м. Києва від 24.01.2019 у справі № 756/4855/17 визнаний винним у вчиненні злочинів, передбачених: частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 Кримінального кодексу України (пособництво у веденні агресивної війни).

Підпункт «ґ» пункту 1 та підпункту «а» пункту 2 абзацу 4 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції».

Центр відпочинку та здоров'я;
Готельно-ресторанний комплекс;
Житловий будинок, загальною площею 825,8 кв.м;
Два машиномісця;
Квартира, загальною площею 239,4 кв.м;
Будинок, загальною площею 619,6 кв.м,;
Грошові кошти на загальну суму 31 047 676,73 гривні та 84 964,60 доларів США, які зберігаються на рахунках в Акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України»;
Грошові кошти в сумі 53 280 грн, які зберігаються на банківських рахунках відкритих у АТ «Райффайзен Банк»;
Судно марки Бриг;
100% частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю Танталіт»;
100% частки в статутному капіталі ТОВ «Дом Лесника»;
транспортний засіб TOYOTA SIENNA, 2011 року випуску, сірого кольору, номер кузова - НОМЕР_16, д.н.з. НОМЕР_17.
Історико‑культурні та матеріальні цінності в кількості 537 одиниць.

ТОРКУНОВ А.В.

 

Громадянин російської федерації, ректор Московського державного інституту міжнародних відносин (університет) міністерства закордонних справ РФ (далі - МДІМВ)

Був підписантом сумнозвісного Звернення Російського Союзу Ректорів від 4 березня 2022 року, яким підтримувалося вторгнення Росії в Україну. У своїх інтерв’ю, публічній та професійній діяльності підтримує та виправдовує ідею так званого «возз`єднання Криму з Росією».

Підпункт «в» пункту 2 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції». Квартира загальною площею 114,5 кв. м;
Нежитлове приміщення, загальною площею 19,1 кв. м.

 

ЛЯБИХОВ Р.П.

 

Громадянин РФ, російський політичний та державний діяч, депутат державної думи федеральних зборів РФ VII і VIII скликань, фракція - політична партія «Комуністична партія РФ», перший заступник голови комітету державної думи з будівництва та житлово-комунального господарства

Будучи депутатом Державної думи РФ, голосував «за» прийняття законів, що були покликані юридично оформити «входження» до складу РФ окупованих територій України. На своїй особистій сторінці у соціальній мережі систематично та регулярно розміщував дописи, де поширюються пропагандистські ідеологічні наративи.

Підпункт «є» пункту 1 частини 1, підпункт «в» пункту 2 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»  Апартаменти загальною площею 76,4 кв. м.;
Машиномісце

 

ПАЙКІН Б.Р.

 

Громадянин РФ, російський громадський та політичний діяч, депутат Державної Думи РФ від ЛДПР.

Будучи депутатом Державної думи РФ, голосував «за» прийняття законів, що були покликані юридично оформити «входження» до складу РФ окупованих територій України. На своєму офіційному сайті неодноразово робив публічні заяви спрямовані на створення позитивного образу військовослужбовців та осіб які в складі добровольчих формувань приймають участь у збройній агресії рф проти України. Підпункту «є» пункту 1 та підпункту «в» пункту «2» частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції» Котедж загальною площею 523,7 кв. м.

ШЕЛКОВ М.Є.

 

Громадянин РФ, колишній голова інвестиційного підрозділу державної компанії «Ростех», співвласник контрольного пакета акцій і заступник Голови ради директорів ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА».

Підконтрольна йому Корпорація ВСПМО-Авісма є найбільшим виробником титану (90 % виробництва російського титану) і постачає свою продукцію підприємствам оборонно-промислового комплексу РФ для виробництва військових літаків, гелікоптерів, ракет тощо. Входить до складу державної корпорації «Ростех», основним видом діяльності якої є оборонна промисловість. Підпункти «г», «ґ» пункту 1 та абзац п`ятий підпункту «а» пункту 2 частини першої ст. 51 ЗУ «Про санкції»

100 % частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «ВСМПО ТИТАН Україна»
Грошові кошти на трьох банківських рахунках
Майновий комплекс
Склад рулонів нержавіючої стрічки
Дві квартири;
Стояночне місце
Пять автомобілів
Трактор
Причіп

КОЛБІН С.М.

 

Громадянин України, який після окупації Автономної Республіки Крим набув друге громадянство – РФ. 

Обіймав посаду командира роти міліції особливого призначення «Беркут» Управління Міністерства внутрішніх справу України в місті Севастополі. 

З початком окупації співпрацював з окупаційними органами влади, став російським громадським та політичним діячем, членом ради федерації федеральних зборів РФ від законодавчої влади міста Севастополя,

Є підозрюваним у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України.

 

Як сенатор Ради федерації федеральних зборів РФ голосував «за» ратифікацію «договорів» із так званими «ЛНР» і «ДНР». У своїх публічних виступах і публікаціях виправдовує ведення агресивної війни проти України. Підпункти «б», «в», «є» та «з» пункту 1 та підпункту «в» пункту 2 абзацу 4 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

Квартира, загальною площею 63,7 кв.м.;

Причеп легковий;

Транспортний засіб SSANG YONG KYRON, 2008 року випуску.


 

КОВІТІДІ О.Ф.

 

Громадянка РФ, сенатор РФ «представника в Раді Федерації від виконавчого органу державної влади Республіки Крим

Будучи діючим сенатором ради федерації федеральних зборів РФ від виконавчого органу державної влади Республіки Крим 22 лютого 2022 року та 04 жовтня 2022 голосувала «за» прийняття законів, що мали на меті юридично оформити визнання так званих «ЛНР» і «ДНР» і їх включення до складу РФ. Підпункт «є», пункту 1, підпункту «в», пункту 2 частини першої ст. 51 ЗУ «Про санкції».

Квартира загальною площею 32,8 кв.м.; 

Будинок загальною площею 133,2 кв. м.; 

Будинок на території санаторію; 

Два нежитлових приміщення; 

Трикімнатна квартира загальною площею 271,5 кв.м.,; 

Квартира загальною площею 92,4 кв.м.,


 

БАХАРЄВ К.М.

 

Громадянин РФ, російський політичний та державний діяч, депутат Державної Думи федеральних зборів РФ VII і VIII скликань, перший заступник голови комітету Державної Думи по фінансовому ринку. У березні 2014 року був призначений заступником голови державної ради так званої «Республіки Крим», а в серпні 2014 року - першим заступником голови цього органу.

Будучи депутатом Державної думи РФ, голосував «за» прийняття законів, що були покликані юридично оформити «входження» до складу РФ окупованих територій України. На своїй особистій сторінці у соціальній мережі систематично та регулярно розміщував дописи, де поширюються пропагандистські ідеологічні наративи. Підпункт є) пункту 1 та підпункт в) пункту 2 частини 4 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

Квартира загальною площею 172,7 кв. м.;

Гараж загальною площею 18,4 кв. м;

квартира загальною площею 34,8 кв. м.;

Легковий автомобіль марки BMW чорного кольору, модель Х5, 2008 року випуску;

Легковий автомобіль марки BMW чорного кольору, модель 745 LI, 2007 року випуску.


 

АКСАКОВ А.Г.

 

Громадянин РФ, російський політичний та державний діяч, депутат Державної Думи федеральних зборів РФ, член політичної партії «Справедлива Росія - за правду», голова комітету Державної Думи по фінансовому ринку.

Будучи депутатом Державної думи РФ, голосував «за» прийняття законів, що були покликані юридично оформити «входження» до складу РФ окупованих територій України. Докладає зусиль для встановлення законодавчих заохочень для мобілізованих, направлених на війну в Україні. Здійснює пошук шляхів для нівелювання дії міжнародних санкцій, застосованих до РФ. Підпункти «є» п.1 та пп «в» п. 2 ч.1 ст. 51 ЗУ «Про санкції» Житловий будинок з надвірними будівлями загальною площею 56,4 кв.м.

ДЕРИПАСКА О.В. та Міжнародна компанія публічне акціонерне товариство «Об`єднана компанія «РУСАЛ»

 

Російський підприємець, олігарх, мільярдер, наближений до Президента РФ. Контролює групу компаній «Базовий елемент», «Русал», «Ен+ груп» та володіє «Військово-промисловою компанією», що здійснює контроль над російськими підприємствами, які виготовляють бронетехніку для війни проти України. Є бенефіціарним власником компанії «Consultrend Enterprises Limited» (частка 75%). 

Група металургійних підприємств «Об`єднана компанія «Русал» постачає алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу, які безпосередньо здійснюють розробку, виробництво і постачання для потреб збройних сил РФ військової техніки, зброї та боєприпасів.

 

Є наближеною особо до Президента РФ. Підтримує політику країни-агресора шляхом непрямого володіння та контролю над організаціями, які здійснюють діяльність у галузях, що мають стратегічне значення для уряду росії, а саме: у транспортній, оборонній та будівельній галузях. Володіє промисловим конгломератом «Російські машини», до складу якого входить «Військово-промислова компанія» - головний постачальник озброєння та військового обладнання для російських збройних сил.

 

Є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Глухівський кар`єр кварцитів», що здійснювало незаконний видобуток високочистого кварциту, кремнію та інших мінералів у Баницькому родовищі на Сумщині. Продукція незаконно експортувалась до РФ, а незаконно видобутий кремній використовувався державою-агресором під час виготовлення ракет.


 
Підпункти «а», «в», «ґ» пункту 1, підпункт «а» пункту 2 абзацу 4 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

100 % статутного капіталу ТОВ «Глухівський кар`єр кварцитів» 

100 % статутного капіталу ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» 

100 % статутного капіталу ТОВ «Компанія «Алюміній України» 

100 % статутного капіталу ТОВ «Гуардон України» 

100 % статутного капіталу ТОВ «Сервісний центр «Металург» 

100 % статутного капіталу ТОВ «Час ІТ»

99 % статутного капіталу ТОВ «Охорона МГЗ»

100 % статутного капіталу ТОВ «Центр обліку Миколаїв»

100 % статутного капіталу Миколаївський благодійний фонд «Центр соціальних програм»

100 % статутного капіталу ТОВ «Запоріжалюмінторг»

29,5363 % акцій АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»

100 % акцій ПрАТ «Хустський кар`єр»;

100 % акцій ПрАТ «Жежелівський кар`єр»;

100 % частки в статутному капіталі ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат»;

100 % частки в статутному капіталі ТОВ «Тай-Мінералс»;

100 % частки в статутному капіталі ТОВ «Інвестагро»;

грошові кошти у сумі 32 233 588,41 грн.

Грошові кошти в сумі 14 417 285,60 грн, які знаходяться на рахунку в АТ «Міжнародний резервний банк» 

Понад 300 об’єктів рухомого і нерухомого майна.


 

ЧЕРНЯК О.Ю.

 

Колишній депутат Державної Думи федеральних зборів РФ від фракції «Єдина Росія»

Будучи депутатом Державної думи РФ, голосував «за» прийняття законів, що були покликані юридично оформити «входження» до складу РФ окупованих територій України. На особистій сторінці в соціальній мережі публікував дописи, що поширюють ідеологеми російської пропаганди. Підпункт «є» пункту 1 частити 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції», абз. 3 підпункту «в» пункту 2 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

Трикімнатна квартира загальною площею 72.9 кв.м.

Трикімнатна квартира загальною площею 97.9 кв.м.

Автомобіль Chrysler Jeep Wrangler 2


 

ГІНЕР Є.Л.

 

Є кінцевим бенефіціарним власником «ООО «ИК «Технопромэкспорт» із часткою 65% в статутному капіталі

«ООО «ИК «Технопромэкспорт» є керуючою компанією російського підприємства АО «Конструкторское бюро им. Л.Н. Кошкина», яке здійснює виробництво обладнання військового та подвійного призначення, зокрема, установок, автоматів та станків для патронної промисловості підприємств ОПК РФ. Підпункт «г» п.1 ч.1 ст. 51, абз. 6 підпункту «а» п.2 ч.1 ст. 51 ЗУ «Про санкції» 88.890583% акцій АТ «Перший інвестиційний банк»

РОТЕНБЕРГ А.Р., РОТЕНБЕРГ І.А., ПОНОМАРЕНКО О.А. ТА СКОРОБАГАТЬКО О.І.

 

 

Ротенберг А.Р. – російський олігарх, мільярдер, власник сотень компаній, близький соратник Путіна В.В.

Ротенберг І.А. – син, Ротенберга А.Р., голова Ради директорів ТОВ «Газпром буріння».

Пономаренко О.А. – російський підприємець, інвестор, до 2022 року голова ради директорів АО «Международный аэропорт Шереметьево».

Скоробагатько О.І. – російський підприємець-мільярдер, державний та політичний діяч. Співвласник Новоросійського морського торговельного порту.

 

Підконтрольна  РОТЕНБЕРГУ А.Р.компанія, ТОВ «Стройгазмонтаж» збудувала Керченський міст, що поєднав територію Російської Федерації з територією окупованої частини України - Автономною Республікою Крим.

РОТЕНБЕРГ І.А. був співвласникомВАТ «Тульский патронный завод»,

АТ «Ульяновский патронный завод», та АТ «Симбирский патронный завод», які належать до ОПК РФ. Набої, гільзи та кулі, виготовлені на цих заводах, були знайдені, зокрема, в селі Буча-Бабинецька, Бучанського району, Київської області.

РОТЕНБЕРГ І.А., ПОНОМАРЕНКО О.А. та СКОРОБАГАТЬКО О.І.  контролюють АТ «Международный аэропорт Шереметьево», котрий постачає послуги державним військовим установам та військовим частинам, надаючи державі-агресору у користування цивільну та військову інфраструктуру (військові та цивільні аеродроми) для розміщення збройних формувань, цивільної, військової чи спеціальної техніки, іншого майна.

РОТЕНБЕРГ А.Р.підпункти а), в) пункту 2 абзацу четвертого ст. 51ЗУ «Про санкції»

РОТЕНБЕРГ І.А.,підпункт а) пункту 2 абзацу 4 ст. 51ЗУ «Про санкції»

РОТЕНБЕРГ І.А., ПОНОМАРЕНКО О.А. ТА СКОРОБАГАТЬКО О.І.

підпункт а) пункту 2 абзацу четвертого ст. 51ЗУ «Про санкції»

100% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард-Віларті»;

66,65 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційний союз «Либідь».


 

БАБАШОВ Л.І.

 

Уродженець України, депутат Державної думи федеральних зборів РФ, член партії «Єдина Росія».

Будучи депутатом Державної думи РФ, голосував «за» прийняття законів, що були покликані юридично оформити «входження» до складу РФ окупованих територій України. На особистій сторінці в соціальній мережі публікував дописи, що поширюють ідеологеми російської пропаганди.

Підпункт «є» пункту 1 частити 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції», абз. 3 підпункту «в» пункту 2 частини 1 ст. 51 ЗУ «Про санкції»

½ у праві спільної часткової власності на земельну ділянку 0.07 га;

житловий будинок 152 кв.м.;

нежитлова будівля 127 кв.м.;

½ у праві спільної часткової власності на нежитлову будівлю 1914 кв.м.;

нежитлова будівля;

2/100 у праві спільної часткової власності на нежитлову будівлю 921 кв.м.;

Автомобіль VW Transporter2007 року випуску;

100% статутного капіталу ПП «Блік»

50% статутного капіталу ПП «Сова-КБ»


 

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «МОСКОВСЬКА БІРЖА»

 

Найбільша біржа в РФ за обсягом торгів і за кількістю клієнтів. На біржі здійснюється торгівля акціями, корпоративними, муніципальними та державними облігаціями, похідними інструментами і валютою.

Фінансувала РФ шляхом сплати податків до бюджету (на суму, еквівалентну 4 446 613 500 грн) та інвестування коштів у державні облігації РФ (на суму еквівалентну 40 560 288 000 грн) Підпункт «б» п. 2 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції». 1,44% акцій Публічного акціонерного товариства «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках»

САЛЬДО В.В.

 

У минулому народний депутат України від Партії регіонів, міський голова Херсона з 2002 по 2012 роки. Після окупації Херсона російськими військами в ході російського вторгнення в Україну призначений головою окупаційної адміністрації Херсона. У червні 2022 року отримав російське громадянство від тимчасової окупаційної влади Херсона.

Після початку широкомасштабного вторгнення Російської Федерації (надалі - РФ) до України Сальдо В.В. відкрито долучився до колабораціонізму з державою - агресором: брав участь у проросійського мітингу в Херсоні під час його окупації, отримав російське громадянство, долучився до співпраці з агресором шляхом виконання обов`язків голови окупаційної адміністрації, займався організацією та проведенням так званого «референдуму» на тимчасово окупованій території, звернувся до керівництва держави-агресора з листом про прийняття Херсонської області до її складу, здійснював пропаганду тоталітарного режиму РФ, виправдовуючи агресію. Підпункти «е, є, з» п. 1 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»; Підпункт «в» п. 2 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції». Три земельні ділянки;
дев’ять об’єктів житлової та нежитлової нерухомості;
99,86% від загальної кількості акцій Приватного акціонерного товариства «КАШТАН»;
30% від загальної кількості акцій Приватного акціонерного товариства «ДЕЛЬТА-СЕРВІС»;
55,56% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕБКО-АВТО»;
40% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНКА».

ЦЕКОВ С.П.

 

Колишній український, а після 2014 року – російський політик. Із 1994 року був депутатом Верховної ради Криму (певні періоди був головою і заступником голови). З 2014 року сенатор РФ, представник Автономної Республіки Крим в Раді Федерації.

Після анексії Криму у 2014 році став сенатором РФ, представником Автономної Республіки Крим в Раді Федерації. Керував ГО «Руська община Криму». Як сенатор голосував за ратифікацію законів про прийняття до Російської Федерації «лнр», «днр», Запорізької та Херсонської областей і створення в складі російської федерації нових суб`єктів від 04.10.2022.

Підтримує позицію РФ щодо анексії територій України, поширює проросійську пропаганду у засобах масової інформації, зокрема в спеціалізованих блогах і на веб-сторінці очолюваної ним громадської організації.


 
Підпункти «б», «є» пункту 1 та Підпункт «в» пункту 2 абзацу четвертого частини першої ст. 5-1 Закону України «Про санкції».

Гараж загальною площею 21,7 кв. м;

квартира загальною площею 95,7 кв м; 

1/2 (одна друга частина) житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями загальною площею 57,3 кв м, площа земельної ділянки 593 кв м;

житловий будинок з надвірними побудовами загальною площею 58 кв м, площа земельної ділянки: 1 138 кв м.


 

МАРТЬЯНОВА К.Г.

 

Громадянка України. Починаючи із 2015 року обіймає посади в органах влади так званої «донецької народної республіки».

У 2015 році була обрана до так званого «народного совета донецкой народной республики первого созыва». На даний час є заступником голови громадської ради «донецької народної республіки» та головою регіонального відділення «Спілка жінок Росії». Брала безпосередню участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території України у вересні 2022 року. У соціальних мережах виправдовує та визнає правомірною збройну агресію російської федерації проти України та окупацію територій України, публічно використовує символіку воєнного вторгнення російської федерації. Підпункти «ж», «з» пункту 1 та підпункт «в» пункту 2 абзацу четвертого частини першої ст. 5-1 Закону України.

Земельна ділянка площею 0,1 га;

Житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями загальною площею 49,3 кв.м;

Приміщення під перукарню 48,4 кв.м. на І-му поверсі житлового будинку літ. А-10, загальною площею: 48,4 кв.м;

Житловий будинок з надвірною побудовою загальною площею 229,3 кв.м, житлова площа: 88 кв.м;

1/3 будівлі, що перебуває у спільній частковій власності,загальною площею 964,7 кв.м;

Кквартира однокімнатна загальною площею: 40 кв.м;

Житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями загальною площею 42,6 кв.м;

Комплекс будівель і споруд загальною площею 209,5 кв.м;

Вбудоване приміщення під зал ігрових автоматів загальною площею 40,1 кв.м на 1-му поверсі житлового будинку літ. А-10;

Спеціальний вантажний автомобіль марки КРАЗ зеленого кольору, модель 255Б1, 1991 року випуску;

50% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «СФЕРА»;

50% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДРЕСУРСБУД»;

50% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕРТНА КОМПАНІЯ».

25% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛУКРУМ-ПРОМ»;

33% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВА ОЦІНКА ПЛЮС»;

40% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЗАХИСТ»;

100% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНМЕДКОМ»


 

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНАРНЕ ТОВАРИСТВО «АВІАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС ІМ. С.В. ІЛЬЮШИНА»

 

Російське підприємство, яке здійснює розробку, виробництво, випробування та супровід експлуатації, гарантійне та сервісне обслуговування авіаційної техніки цивільного та військового призначення. Одноосібним виконавчим органом (керуючою організацією) є ПАТ «Об’єднана авіабудівельна корпорація», 92,31% акцій якої належать «Ростех».

За замовленням Міністерства оборони РФ виробляє військові літаки (зокрема ІЛ-76), які використовуються у війні проти України. Є складовою частиною військово- промислового комплексу РФ. Абз. 5 підпункту «а» пункту 2 та абз. 4 підпункту «в» пункту 2 частини 1 статті 5-1 ЗУ «Про санкції». Численні комплектуючі до авіаційної техніки, що фактично знаходяться у ДП «Антонов».

ЛЕБЕДЄВ А.А.

 

Російський дизайнер та громадський  діяч, розповсюджує у медіа матеріали, направлені на виправдовування та визнання законною збройну агресію російської федерації, а також тимчасову окупацію українських територій російською федерацією.
 

Зняв відеорепортаж із фото- та відеоматеріалу, відзнятого ним під час незаконного перетину державного кордону України та відвідування ним тимчасово окупованих територій України, включаючи міста Донецьк, Маріуполь та Мелітополь, а також Запорізьку АЕС. В цьому відеорепортажі ним висловлювалась підтримка збройної агресії росії проти України, підтримка тимчасової окупації територій України та глорифікація збройних угруповань, підконтрольних російській федерації.

У 2017 році Лебедєв отримав п’ятирічну заборону на в’їзд в Україну після того, як незаконно відвідав окуповану росією територію Донбасу і Криму. На своїх сторінках у соцмережах він критикував Революцію гідності в Україні, підтримував російську окупацію Криму, а також називав Україну «регіоном росії».

Підпункт “в” пункту 2 абз. 4 ч. 1 ст. 5-1 ЗУ “Про санкції”

2 квартири (загальною площею відповідно 138,5 кв. м. та 193,2 кв. м.), що розташовані у місті Києві.


 

ВОРОНА Д.М.

 

Колишній очільник Державної реєстраційної служби України. 

З кінця 2022 року - «сенатор рф – представник виконавчого органу влади Запорізької області». Колишній заступник міністра юстиції України (2012-2013 рр.).


 

На посаді сенатора координував захоплення українських підприємств на тимчасово окупованій території Запоріжжя.

За власної ініціативи допомагав рашистам формувати окупаційні адміністрації в тимчасово захоплених районах Херсонської та Запорізької областей. Також був «радником» гауляйтера Балицького.

Крім того, саме Ворона підготував звернення до президента країни-агресора щодо заохочення державними нагородами рф російських військових та колаборантів, які сприяли окупації регіону.

У 2020 році став главою корпорації розвитку так званої "Республіки Крим". Займався залученням інвесторів у регіон, просуванням півострова на російському та закордонних ринках.

Підпункти “е” і “є” пункту 1; підпункт “в” п. 2 ч. 4 ст. 5-1 ЗУ “Про санкції”

4 квартири; 

10 земельних ділянок;

садовий будинок;

домоволодіння;

3 автомобілі;

грошові кошти.


 

КАЛАШНИК С.В

 

Громадянин рф, російський політичний діяч та підприємець, з 2011 року член партії «единая россия», в тому ж році був обраний депутатом обласної думи Костромської області рф. З 05.10.2020 обіймає посаду сенатора ради федерації федеральних зборів рф від виконавчого органу державної влади Костромської області, член Комітету ради федерації з економічної політики

Як політичний діяч, Калашник С.В. у складі ради федерації рф голосував за погодження законів рф щодо ратифікації «договорів» про визнання так званих «лнр», «днр», а також після початку повномасштабного вторгнення голосував за погодження федеральних законів, що стосуються «легалізації» анексії територій України.

Також Калашник С.В. сприяв підготовці рф до збройної агресії проти України шляхом постачання з підконтрольного підприємства продукції, яка використовувалась для  виготовлення військової техніки.

Підпукнти “ґ” і “є” п. 1 абз. 4  ч. 1 ст. 5-1 ЗУ “Про санкції” 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь — Конотоп»
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ Діє в інтересах військово-політичного керівництва російської федерації, брало участь у підготовці збройної агресії проти України, надає у користування росії територію, цивільну та військову інфраструктуру, а також надає та зберігає зброю, боєприпаси, техніку та інші знаряддя необхідні для ведення війни проти України. Підпункт «ґ» п. 1, підпункти «а» та «в» п. 2 абз. 4 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції». Авіаційний двигун АІ-25ТЛ № 7082521100115 та повітряний стартер СВ-25ТЛ № 921032

ПАТ «ГРУПА ЛСР»

 

Сприяє веденню агресивної війни шляхом сплати податків і зборів до державного бюджету  рф у значних розмірах.

Компанія підтримує збройну агресію росії проти України, спонсорує програми із забезпечення житлом учасників так званої “СВО”, інвестує у будівництво житла для військовослужбовців рф.

Підпункт «ґ» пункту 1 частини 4 статті 5-1 Закону України «Про санкції» 

Підпункт «б» пункту 2 частини 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»


 
100 % частки статутного капіталу ТОВ «АЕРОК»

ГРУПА КОМПАНІЙ “ВОЛГА-ДНІПРО”

 

Здійснює приховані доставки до рф військових вантажів.

Компанія займається логістичними послугами, використовуючи транспортні літаки АН-124-100 «Руслан». З початку повномасштабного вторгнення співпрацюють з керівництвом рф в питаннях поставки військових вантажів. Підпункти а), б) пункту 2 частини першої статті 51 Закону України "Про санкції" 6 авіаційних двигунів типу Д-18Т серії 3 для літаків АН-124-100 «Руслан»

ПАТ «АКЦІОНЕРНА ФІНАНСОВА КОРПОРАЦІЯ «СИСТЕМА»

Російська промислово-фінансова група, заснована у 1993 році, штаб-квартира у Москві. Контролюючим акціонером є підприємець і голова ради директорів компанії Володимир Євтушенков.

Володіє підприємствами, які займаються розробкою та виробництвом продукції військового призначення. Зокрема, такої продукції, як БПЛА «Оріон», який поставляється до збройних сил рф під назвою «Іноходець» та використовується збройними силами рф під час війни в Україні. Підпункт «ґ» пункту 1 частини 1 статті 5-1 та абзац 4 пункту 2 частини 1 статті 5-1 Закону України «Про санкції». 71,3178 % частки статутного капіталу ТОВ Науково-інженерний центр «ЗТЗ-СЕРВІС»;
71,3178 % частки статутного капіталу ТОВ «Електрозавод-Віт»;
57,9628 % акцій АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування»

Ростовський вертолітний виробничий комплекс Публічного акціонерного товариства «РОСТВЕРТОЛ» імені Б.М.Слюсаря

Російська авіабудівна компанія і однойменне авіабудівне підприємство, розташоване в Ростові-на-Дону. Протягом понад 60 років на заводі виробляється авіаційна техніка, зокрема понад 40 років — вертольоти марки Мі.

Контролюється російським державним військовим конгломератом, постачає авіаційну техніку для збройних сил російської федерації. Випускає гелікоптери марки "Мі", які Росія використовує у війні проти України. Підпункт «ґ» пункту 1 частини 1 статті 5-1 Закону України «Про санкції». Деталі, виготовлені за контрактом із українським державним підприємством «Львівський державний завод «ЛОРТА»

Публічне акціонерне товариство «Авіаційний комплекс ім. С.В. Ільюшина» (ПАТ «Іл»)

Одне з провідних підприємств РФ із розробки авіаційної техніки.

Товариство належить до військово-промислового комплексу РФ, будує літаки (Іл-76, Іл-78, Іл-114 и Іл-96), що використовуються у війні проти України.

Одноосібним виконавчим органом (керуючою організацією) ПАТ «Іл» є Об`єднана авіабудівна корпорація, 92,31 % акцій якого належать Ростеху - великому російському державному військовому конгломерату.

Об`єднана авіабудівельна корпорація (United Aircraft Corporation) - російський виробник цивільних і військових літаків. Разом зі своїми дочірніми компаніями корпорація контролює 100% російського виробництва військових літаків.

Окрім того, службові особи ПАТ «Іл» ідеологічно підтримують дії країни-агресора, шляхом глорифікації президента держави-агресора та військовослужбовців, які беруть участь у веденні військових дій в Україні.

Абзац 5 підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 5-1 та абзац 4 підпункту «в» пункту 2, частини першої статті 5-1 Закону України «Про санкції»

 

Право вимоги, яке належало ПАТ «Іл» за договором із ДП «Південмаш» на виготовлення та постачання 50 комплектів агрегатів шасі для літака АН-148-100. Право вимоги стосується виготовлених деталей та залишку грошових коштів у сумі 52 920 000 російських рублів.

 

САЛЬДО В.В. (позов №2)

У минулому народний депутат України від Партії регіонів, міський голова Херсона з 2002 по 2012 роки. Після окупації Херсона російськими військами в ході російського вторгнення в Україну призначений головою окупаційної адміністрації Херсона. У червні 2022 року отримав російське громадянство від тимчасової окупаційної влади Херсона.

Після початку широкомасштабного вторгнення Російської Федерації (надалі - РФ) до України Сальдо В.В. відкрито долучився до колабораціонізму з державою - агресором: брав участь у проросійського мітингу в Херсоні під час його окупації, отримав російське громадянство, долучився до співпраці з агресором шляхом виконання обов`язків голови окупаційної адміністрації, займався організацією та проведенням так званого «референдуму» на тимчасово окупованій території, звернувся до керівництва держави-агресора з листом про прийняття Херсонської області до її складу, здійснював пропаганду тоталітарного режиму РФ, виправдовуючи агресію.

 

Підпункти «е, є, з» п. 1 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»; Підпункт «в» п. 2 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»

 

1) Грошові кошти на банківських рахунках: понад 100 тис. грн, 319,88 доларів США, 174,71 євро;
2) 8,5636% від загальної кількості акцій публічного акціонерного товариства «Проектно-будівельна фірма «Херсонбуд»

 

НЕВІДОМА ОСОБА (справа № 991/1641/24) Була депутатом так званої «Народної Ради Луганської Народної Республіки», брала участь в організації та проведенні незаконного референдуму щодо входження Луганської області до складу рф. У публічних заявах виправдовувала агресію рф. Підпункт «з» пункту 1 та підпункт «в» пункту 2 абз. 4 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції».

1) 1/3 частки в праві спільної часткової власності на земельну ділянку загальною площею: 8,8681 га

2) грошові кошти у розмірі 95 грн 41 коп, розміщені на рахунку в АТ «Укргазбанк»;

3) грошові кошти у розмірі 1229 грн 78 коп, розміщені на рахунку в АТ «Укргазбанк»

4) двокімнатна квартира, загальною площею: 61,1 кв.

КИСЕЛЬОВ Д.

Громадянин російської федерації, заступник генерального директора всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії (ВДТРК), генеральний директор міжнародного інформаційного агентства «россия сегодня» та постійний телеведучий російської програми «Вести недели». У період з 2000 року по 2006 рік проживав в Україні та працював на телеканалі «IСTV».

Як керівник інформаційного агентства «россия сегодня» та постійний телеведучий російської програми «вести недели» відповідальний за ідеологічну підтримку дій країни-агресора. Підпункт "в" пункту 2 частини 4 статті 5-1 Закону України «Про санкції».

- житловий будинок загальною площею 151,1 кв.м.;

- земельна ділянка загальною площею 0.2878 га; 

- автомобіль легковий марки LAND ROVER, модель DEFENDER, випуск 2002 року;

- причіп;

- 100% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «КЛУБ СКОВОРОДА»;

- 30,95% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМО.ЮЕЙ».

Четверо жителів Херсону (Справа № 991/10587/23) Співпрацювали з російською окупаційною владою, брали участь у плануванні та створенні підконтрольних російській федерації адміністрацій; займали керівні посади в окупаційних адміністраціях на тимчасово окупованій території Херсонської області; розповсюджували проросійську пропаганду. Підпункти «е» та «є» пункту 1 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»; Підпункти «а» та «в» пункту 2 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»

1) будинок садибного типу, загальна площа: 250,4 кв. м, площа земельної ділянки: 1000 кв. м.;

2) квартира;

3) 50% у статутному капіталі ТОВ "УКРТРАНСНАДРА"; 4) транспортний засіб FORD F 150;

5) транспортний засіб VOLKSWAGEN GOLF,; 6) моторне судно марки «Бомбардье» 2004 року побудови;

7) 54 грн 49 коп., розміщених на рахунку в АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» НОМЕР_25 ; 8) квартиру, загальна площа: 50,9 кв. м; 9) транспортний засіб MASERATI LEVANTE; 10)причіп; 11) трикімнатну квартиру, за адресою, загальна площа: 222,7 кв. м; 12) 185 143 грн 45 коп., розміщених на рахунку в АТ «ОЩАДБАНК»; 13)500 грн 00 коп., розміщених на рахунку в АТ «МЕГАБАНК»: 14) літні житлові будинки, за адресою; 15) шість земельних ділянок; 16) 100% у статутному капіталі Приватного підприємства «Багатогалузева фірма «САДКО»;  17)транспортний засіб BMW 320I,;  18) 7,26 євро, розміщених на рахунку в АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» НОМЕР_31 ; 19) 52/100 частки в праві спільної часткової власності на базу відпочинку «Аіст-2» 20) житловий будинок загальна площа: 238 кв. м; 21)сільський ринок "Садко", загальна площа: 550,8 кв. м, 22) житловий будинок загальна площа: 75,8 кв. м; 23) 1/2 частки у праві спільної часткової власності на двокімнатну квартиру, загальна площа: 51,1 кв. м; 24) земельна ділянка, за адресою 0,1 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); 25) земельна ділянка 0,0307 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); 26) транспортний засіб VOLKSWAGEN PASSAT; 27) квартира, загальна площа: 50 кв. м, житлова площа: 29,4 кв. м.

САВВІДІ І.

Президент ГО «Федеральна національно-культурна автономія греків Росії». Громадська організація представляє інтереси 100 тисяч етнічних греків, що проживають на території російської федерації.

САВВІДІ К.

Дружина Саввіді І.

 

ГО «Федеральна національно-культурна автономія греків Росії» неодноразово надавала допомогу представникам т.з. «днр»/»лнр». Іван Саввіді  також має благодійний фонд, названий його ім`ям, який має слоган (далі - мовою оригіналу) « Жить и работать под российским флагом». Із цього Фонду фінансуються грецькі товариства окупованого Криму, так званої «ДНР» і навіть Федерація грецьких товариств у Маріуполі. Публічно вітав тимчасову окупацію Криму та його, так зване, «приєднання» до російської федерації.

Кіріякі Саввіді через підконтрольні компанії допомагала російським волонтерам збирати гуманітарну допомогу для російських військових.

Абз 3 та 4 підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції; Підпункт «ж» пункту 1 ч. 1 ст. 5-1 Закону України «Про санкції»

- 100% акцій Приватного акціонерного товариства «Пентопак»;

- 100% статутного капіталу Дочірнього підприємства «Атлантіс-Пак Україна».

ХУДАЙНАТОВ Е.

Російський бізнесмен, пов`язаний з енергетичним сектором росії. Близький до президента путіна.

Власник однієї з найбільших російських приватних компаній - «Незалежна нафтогазова компанія». Вона займається пошуком, розвідкою та розробкою родовищ нафти і газу, нафтопереробкою, а також виробництвом та збутом нафтопродуктів. За результатами фінансово-господарської діяльності протягом 2020 року чистий прибуток вказаної компанії склав 102,9 млрд рублів.

«Незалежна нафтогазова компанія» забезпечує суттєве джерело доходів для уряду російської федерації у вигляді сплати податків, зборів до державного бюджету державиагресора. Загальна сума податків за ІІІ, IV квартал 2022 року та І квартал 2023 року становить 4 502 373 506 гривень.

Компанії, що належать Худайнатову, здійснювали постачання паливномастильних матеріалів на користь воєнізованих, правоохоронних та силових структур, а також державних органів, що приймали та приймають участь у підготовці, забезпеченні та безпосередньому повномасштабному військовому вторгненні на територію України.

Підпункт «а» і «б» пункту 2 частини першої статті 5-1 Закону України «Про санкції»

 

1) 49 % частки у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг», розмір частки: 552 726 929,15 грн;

2) 100 % частки у статутному капіталі ТОВ «НК «Альянс-Україна» у розмірі 447 604 842,76 грн

ШВЕЦЬ Р.П. (митрополит Сімферопольский і Кримській Лазар)

Священнослужитель, архієрей Російської православної церкви на спокої. Очолював Кримську митрополію з 1992 року до жовтня 2023 року. З 2006 по 2022 рік ректор Таврійської духовної семінарії.

 

Будучи митрополитом Сімферопольським тa Кримським УПЦ МП разом з іншими священнослужителями цієї ж церкви на системній основі, починаючи з 24.02.2022, під виглядом гуманітарної допомоги постраждалим від так званої «спеціальної військової операції рф», доставляв провіант, боєприпаси та одяг військовослужбовцям зс рф.

За його вказівкою функціонери УПЦ МП, що здійснюють свою діяльність на території АР Крим, систематично залучаються окупаційною владою півострову до масових заходів проросійського спрямування, пропагують ідеї «русского мира».

Підпункт «ґ» пункту 1 абзацу 4 частини 1 та підпункт «в» пункту 2 абзацу 4 частини 1 статті 5-1 Закону України "Про санкції"

 

1) квартира загальною площею 53,4 кв.м.;

2) автомобіль марки MERCEDES-BENZ V 250, 2017 року випуску;

3) автомобіль марки TOYOTA AVALON, 2008 року випуску;

4) автомобіль марки MERCEDES-BENZ S 350, 2008 року випуску;

5) автомобіль марки NISSAN MAXIMA 2,0 V6, 2000 року випуску. 

ТАБАЧНИК Д.В. 

Колишній міністр освіти і науки України (2010-2014). Після подій Революції Гідності 01березня 2015 покинув Україну.

У рамках кримінальної справи звинувачується у державній зраді. Згідно з матеріалами кримінального провадження, перебуваючи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, надав згоду на співробітництво з ФСБ російської федерації з метою розвідувально-підривної діяльності. Розповсюджував антиукраїнські публікації, виступи в засобах масової інформації з метою дискредитації органів влади України. Організовував та координував діяльність керівників російських окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я та освіти. Брав участь у фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованій території. 

 

Підпункт «ґ» пункту 1 абз 4 ч. 1 ст. 5-1 ЗУ «Про санкції»; абз. 3 і 5 підпункт «в» пункт 2 абз 4 ч. 1 ст. 5-1 ЗУ «Про санкції». 

 

Грошові кошти в рощмірі 143 тис. доларів США; 

Право вимоги на суму 191 тис. грн; 

Право на компенсацію в розмірі 40 млн 688 тис грн; 

0,5 частку у праві спільної часткової власності на квартиру загальною площею 126, 5 кв.м.;

 5 земельних ділянок; 

Житловий будинок площею 672,7 кв.м.