Про нас

Конфіскаційни трекер - проєкт Інституту законодавчих ідей по моніторингу процесів конфіскації активів агресора у світі. Мета - показати прогрес у різних країнах та зрозуміти наскільки ефективно та швидко відбувається конфіскація активів, дізнатись які країни лідирують, а які пасуть задніх та бути в курсі які суми можуть будути передані на повоєнну відбудову України внаслідок конфіскацій.


Арешт та конфіскація російських активів

Ініціатива щодо створення конфіскаційного треку виникла в процесі активної діяльності в проєкті “Арешт та конфіскація російських активів”. Відсутність єдиної платформи, яка б містила усю необхідну інформацію про прогрес щодо конфіскації активів рф у різних державах світу, значно ускладнює розуміння контексту цього процесу на глобальному рівні. 

 

Інститут законодавчих ідей  бере активну участь у розробці механізмів такої конфіскації. Досвід системного юридичного аналізу та найкращих міжнародних підходів до обмеження права власності дозволяє нам проводити експертизу як вітчизняних інструментів, так і пропонувати моделі конфіскації державам-партнерам.

 

Ми залучені як до глобального, так і до українського процесу імплементації конфіскаційних механізмів, оскільки є учасниками різних робочих груп та Task Forse. Надаємо конкретні рекомендації уповноваженим на конфіскацію органам. Зокрема, Вищий антикорупційний суд використовує наші напрацювання при обґрунтуванні своїх рішень про конфіскацію активів пособників війни, а Task forse Європейського союзу бере до уваги пропозиції щодо запровадження таких механізмів в країнах ЄС.