Що має врахувати Міжнародний реєстр збитків при визначенні механізмів подання і розгляду заяв щодо зруйнованого чи пошкодженого житла?

Всі аналітики

Дата

15 Бер 2024



Завантажити PDF

Завантажити PDF

Створений у 2023 році Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України – це перший із трьох елементів міжнародного механізму відшкодування збитків, завданих війною проти України. Прогнозується, що перші заяви жертв до Реєстру стосуватимуться пошкодженого або знищеного війною житла.

У цьому документі представлено основні проблеми, з якими стикаються власники зруйнованого або знищеного нерухомого майна під час фіксації збитків для отримання подальшої компенсації. Ці обставини мають бути враховані при визначенні доказових стандартів, зокрема у роботі Реєстру збитків, що забезпечить їх гнучкість та адаптивність до умов, у яких опинилися жертви російської війни, особливо на тимчасово окупованих чи деокупованих територіях, а також територіях, де ведуться бойові дії. Описані перешкоди можуть бути усунені шляхом удосконалення державної політики у сфері реєстрації прав на нерухоме майно та зміни підходів до фіксації таких збитків.

 

Видавець: Українська Гельсінська спілка з прав людини, аналітичний центр “Інститут законодавчих ідей”. Всі права захищені.

Матеріал підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується УГСПЛ. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст матеріалу несуть виключно автори.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в межах проєкту “Efficient reparations now”, який впроваджується аналітичним центром “Інститут законодавчих ідей”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

 

Фото на обкладинці – Костянтин і Влада Ліберови. Бахмут. Липень 2022