Майже 30 мільйонів євро російського олігарха Андрія Мельниченка заморожені в Естонії

Всі новини

Дата

04 Кві 2024


Майже 30 мільйонів євро активів російського олігарха Андрія Мельниченка заморожені в Естонії.

 

Останній щорічний звіт Бюро з розвідки відмивання грошей показує, скільки активів осіб, що потрапили під санкції, було заморожено.

 

Щорічний звіт показує, що активи російського олігарха Андрія Мельниченка були заморожені на суму 28 146 798 євро. У списку також фігурує ще один російський бізнесмен, активи якого заморожені на суму понад 1 млн євро. Йдеться про В'ячеслава Кантора, активи якого заморожені на суму майже 5 мільйонів євро, або 4 981 406 євро.

 

Неле Грюнберг, представниця Естонії в Суді Європейського Союзу, виділила одним з важливих проваджень кейс, де компанія «ЄвроХім» намагається вийти з-під санкцій, щоб «розморозити» заморожені активи. Компанія також має в Естонії термінал з перевантаження добрив, який є одним з найбільших активів, які Естонія сподівається продати Україні. З цією метою в Державній Думі знаходиться на розгляді законопроект, який має стати першим в Європі, що легалізує використання заморожених активів для України.

 

«ЄвроХім» пов'язують з олігархом Андрієм Мельниченком. Стверджується, що компанія більше не перебуває під контролем олігарха. Це рішення має прямий вплив на нас. Якби Європейський суд постановив, що вони більше не пов'язані, нам також довелося б переглянути своє рішення", - сказала Грюнберг. На той момент не можна було точно сказати, скільки з 30 мільйонів євро заморожених активів припадає на завод з виробництва добрив.

 

Загалом на розгляді Європейського суду перебуває 74 справи, пов'язані з росією. Серед них - імена деяких найвідоміших і найбагатших російських олігархів. «Їх завжди більше, і деякі з них дублюються, тому що ми продовжуємо санкції щомісяця. Найбільш старанні оскаржують усі санкції та їхнє продовження", - сказала Грюнберг.

 

Джерело: Ärileht