ЄС обережно ставиться до ідеї використання заморожених російських активів як застави

Всі новини

Дата

06 Лют 2024


Держави Європейського Союзу не виявили особливого ентузіазму щодо пропозиції Бельгії використовувати заморожені російські активи на користь України шляхом випуску спеціальних боргових зобов’язань.

 

Нагадаємо, нещодавно Бельгія запропонувала союзникам України випустити боргові зобов'язання для фінансування Києва, при цьому використовуючи активи рф як заставу для погашення боргу.

 

Ідея Бельгії також обговорювалась на рівні міністерств фінансів країн "Групи семи" як один із варіантів використання заморожених росактивів, але в ЄС до неї поставились прохолодно.

 

"Ми знаємо, що використання активів як застави має ті ж юридичні, економічні та фінансові проблеми, що й конфіскація, і більшість юридичних відділів країн G7 вважають так само", – сказав європейський посадовець, знайомий із дискусіями.

 

Він, а також четверо інших співрозмовників Reuters погодились із думкою, що використання активу як застави в юридичному сенсі можна прирівняти до конфіскації – а отже, воно несе подібні ризики.

 

Джерела також вказали на інші проблеми плану Бельгії – зокрема хто саме випускатиме облігації та як до них ставитимуться потенційні інвестори, якщо станеться дефолт під час погашення облігацій.

 

Крім того, європейські посадовці висловлювали побоювання, що такий крок може спровокувати зворотну реакцію проти європейських активів у росії та заплямувати репутацію єврозони.

 

Джерело: Європейська правда, Reuters