Парламент Естонії обговорює закон про передачу російських активів на відбудову та озброєння України

Всі новини

Дата

05 Бер 2024


Міністри закордонних справ України та Естонії Дмитро Кулеба та Маргус Цахкна опублікували спільну колонку "Потужний невикористаний ресурс, який міг би допомогти Україні".

 

У статті йдеться про те, що після ухвалення в Естонії закону стосовно заморожених активів росії ніхто у світі не матиме права казати, що їх неможливо передати для відновлення України. 

 

Йдеться про можливий прецедент в майбутньому.

 

Глави МЗС двох країн відзначають, що Естонія дуже допомогла протистояти російському терору і показує іншим, як змусити державу-агресорку заплатити за завдані нею збитки за допомогою понад $300 млрд активів, заморожених західними країнами.

 

“Ініціатива Естонії використати заморожені активи росії для відновлення України є прикладом для наслідування для всього світу. Закон, який обговорює парламент Естонії, має значне символічне значення. Після того, як Естонія доведе, що заморожені активи можуть бути доставлені в Україну на законних підставах, ніхто не матиме підстави стверджувати, що це неможливо зробити”, – акцентують Кулеба і Цахкна.

 

На їхню думку, цей акт не підірве верховенство права, натомість він є необхідним кроком на тлі грубих порушень міжнародного права. За умови ретельного юридичного та економічного розгляду він може зміцнити верховенство права, підтримати стабільність глобальної фінансової системи та, зрештою, сприяти створенню безпечнішого і справедливішого міжнародного порядку, підкреслюють міністри, додаючи, що таке рішення буде прецедентом на майбутнє.

 

Кулеба і Цахкна наголошують, що підтримують використання надприбутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України. Вони вважають, що нещодавня регуляторна позиція ЄС стосовно знерухомлення російських активів зміцнює правову основу для потенційного внеску у відновлення України.

 

“Ця ініціатива в поєднанні із зусиллями Естонії законодавчо використовувати російські активи для отримання компенсації знаменує собою вирішальний крок до справедливості”, – заявили глави МЗС.

 

Джерело: Укрінформ, МЗС Естонії