Єврокомісія привітала розширення санкцій проти Білорусі

Всі новини

Дата

02 Лип 2024


Європейська комісія привітала розширення обмежувальних заходів ЄС проти Білорусі у відповідь на зусилля влади цієї країни з обминання санкцій ЄС, які були застосовані проти росії за її військову агресію проти України, та проти Білорусі, яка є співучасником цієї агресії.

 

Як зазначається, нові санкції враховують специфічні риси торгівлі між ЄС і Білоруссю, та вражають різні сектори білоруської економіки, включаючи торгівлю, послуги й транспорт. Такі зусилля дозволяють розробляти ефективну стратегію проти обходу санкцій, та водночас забезпечити пропорційність обмежувальних заходів проти Білорусі відповідно до ступеня її залучення до російської агресивної війни проти України.

 

Зокрема, були введені додаткові обмеження на експорт товарів подвійного призначення, а також на постачання товарів, які можуть сприяти зміцненню білоруської промислової бази. До санкційного переліку потрапили, зокрема, морське навігаційне обладнання, деякі предмети розкоші, а також імпорт товарів, що дозволяють Білорусі розширити джерела бюджетних надходжень, в тому числі заборону на імпорт діамантів та золота.

 

Під заборону підпадають прямий або непрямий імпорт, закупівля або передання з Білорусі таких товарів як гелій, вугілля, мінеральна продукція, включаючи сиру нафту. Ці заходи доповнюються новими заборонами на експорт товарів та технологій, що можуть використовуватися у галузі нафтопереробки або для виробництва скрапленого газу.

 

Також європейські експортери будуть зобов’язані включати положення «не для Білорусі» у всі нові контракти на поставки для третіх країн, особливо стосовно товарів, які можуть використовуватися росією на полі бою в Україні.

 

Нові санкції суттєво обмежують перелік послуг, які можуть надаватися Білорусі, її владі та установам, включаючи бухгалтерські послуги, аудит, інженерне забезпечення та рекламні послуги.

 

«Єврокомісія буде продовжувати проводити уважний моніторинг можливого обминання санкцій проти росії через Білорусь, та залишається готовою надалі підтримувати взаємопоєднання між двома санкційними режимами (проти росії та Білорусі – ред.)», - йдеться у повідомленні.

 

Джерело: Укрінформ, офіційний сайт Європейської комісії