FATF знову не внесла росію до "чорного" списку

Всі новини

Дата

01 Лип 2024


Зупинення членства РФ у FATF залишається в силі, однак до "чорного" списку росію знову не внесли. 

 

Пленарне засідання відбулося з 23 по 28 червня 2024 року у Сінгапурі.

 

FATF також ухвалила заяву, в якій попередила всі країни про посилення фінансових зв'язків Північної Кореєї з міжнародною фінансовою системою і нагадала про серйозні загрози, які це створює для фінансування розповсюдження зброї масового знищення. 

 

FATF наголосила на необхідності жорсткого застосування цільових фінансових санкцій проти Північної Кореї та припинення будь-яких кореспондентських відносин з банками КНДР.

 

"Ми очікували більш рішучих дій від FATF у зв'язку з численними доказами порушень з боку росії. Хоча я вітаю рішення про продовження призупинення членства рф, все ще бракує належної реакції – включення до чорного списку. 

 

FATF, яка відповідає за безпеку глобальної фінансової системи, повинна дотримуватися свого мандату та прямо назвати країну, яка збільшила свої фінансові зв'язки з Північною Кореєю, порушуючи Резолюції Ради Безпеки ООН. Доказів такої співпраці достатньо. 

 

Відсутність більш жорстких обмежувальних заходів проти росії грає на користь Кремля, дозволяючи йому та потенційно іншим зловмисникам і далі підривати міжнародну систему", - зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко. 

 

Джерело: Економічна правда, пресслужба Міністерства фінансів України, офіційний сайт FATF