Джанет Єллен розповіла про варіанти вирішення проблеми із замороженими російськими активами

Всі новини

Дата

26 Кві 2024


Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що прямий арешт російських активів є виправданим, але є лише однією з можливостей.

 

За її словами,  активи можуть також служити заставою для запозичень на ринку, щоб допомогти Україні.

 

«Це варіант, який обговорювався. Лідери попросили нас надати їм низку варіантів», — сказала Єллен в інтерв’ю виданню, відповідаючи на запитання, чи є основним варіантом перенесення відсотків на ці активи для випуску облігацій або позик для України.

 

Єллен заявила, що Вашингтон, як і раніше, переконаний, що повна конфіскація російських активів є виправданою з точки зору міжнародного права, але додала, що інші підходи, ймовірно, будуть більш прийнятними для деяких партнерів по G7, які досі мають сумніви щодо певних факторів стримування.

 

За її словами, європейці зробили дуже конструктивний крок: більшість російських активів, які зберігаються в Бельгії тепер конвертовано в готівку, і Euroclear отримує відсотки з цих активів.

 

«Європейський Союз погодився відокремити ці інтереси та, по суті, рухатися вперед. Це підхід, який може бути широко підтриманий країнами, які стурбовані конфіскацією активів... є ціла низка варіантів», — наголосила вона.

 

Цей підхід, за її словами,  є одним з декількох варіантів, які обговорюються країнами «Великої сімки» напередодні саміту лідерів у червні.

 

Вже наприкінці травня міністри фінансів країн-членів G7 повернуться до цього питання на зустрічі, щоб розробити консенсусну пропозицію для представлення її лідерам на червневому саміті.

 

Джерело: Дзеркало Тижня, Reuters