Польща та Естонія підтримують ідею використання всіх заморожених російських активів для України

Всі новини

Дата

11 Кві 2024


Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що Захід повинен використовувати всі заморожені російські активи, а не лише надлишкові прибутки від них, для допомоги Україні.

 

Про це він сказав під час зустрічі з прем’єркою Естонії Каєю Каллас у Варшаві.

 

Прем’єрка Естонії нагадала, що в ЄС уже зробили перший крок щодо використання прибутків від росактивів, і наразі з цього питання "ведуться юридичні дебати".

 

"Ці активи можуть бути використані для відшкодування збитків, для компенсації… Ми не можемо собі уявити, що після всіх тих руйнувань, які спричинила росія в Україні, ми просто так скасуємо санкції. Санкції не можуть бути зняті без того, щоб змусити росію виплатити репарації", – підкреслила Каллас.

 

Своєю чергою Туск зазначив, що Естонія є одним з лідерів у спільних зусиллях щодо використання заморожених російських активів. "Використання прибутку від активів – це вже щось, але цього недостатньо", – наголосив він.

 

Прем'єр-міністр Польщі зазначив, що остаточне рішення щодо активів потребуватиме схвалення країн, на території яких вони перебувають – це, за його словами, Франція, США, Німеччина, Японія і Бельгія.

 

"Естонія може на нас розраховувати. Ми були послідовними в цьому з самого початку, обидві наші країни підтримували ідею використання не тільки прибутку, відсотків від активів, але й самих заморожених активів", – заявив Туск.

 

Джерело: Європейська правда, PAP