Коаліція RISE Ukraine опублікувало відкриту заяву щодо невідкладного вилучення майна росії та її резидентів на території України

Всі новини

Дата

16 Лис 2023


Ще понад рік тому Кабінет Міністрів України сформував перелік із 903 комерційних обʼєктів на території України, які належать уряду рф та російським державним компаніям, які мали бути примусово вилучені окремим рішенням РНБО. 

Зокрема, у списках російських активів, які планувалося вилучити, були перераховані:

  • 79 компаній, які функціонували у сферах енергетики, машинобудування, логістики тощо;
  • близько 500 залізничних вагонів, напіввагонів, платформ, цистерн;
  • нафтоналивний танкер;
  • понад 300 вантажних і легкових автомобілів;
  • автоцистерни;
  • будівельна техніка та інше. 

Однак вищезазначений перелік комерційних обʼєктів досі не був винесений на розгляд та голосування РНБО. Відтак, анонсоване вилучення цього майна не відбулося. 

06 жовтня 2023 року КМУ вдруге схвалив проєкт президентського указу про введення в дію рішення РНБО, яке стосується примусового вилучення лише рухомого майна, яке належать уряду росії та російським державним компаніям. Перелік компаній, які рік тому КМУ повʼязував з урядом країни-агресора, без пояснень не був включений до нового переліку активів на вилучення.   

Та навіть і скорочений перелік російських суверенних активів на території України вже понад місяць не виноситься на засідання РНБО.  

Поряд із тим, саме кошти, отримані внаслідок вилучення російських активів в Україні, є основою для наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, з якого наразі фінансуються ключові проєкти відбудови у різних областях нашої країни.

 

Зважаючи на триваючу збройну агресію армії рф та спричинені руйнування на території України, коаліція громадських організацій RISE Ukraine закликає РНБО прийняти рішення про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності рф та її резидентів, з метою наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштами для подальшої відбудови нашої країни.

 

Джерело: RISE Ukraine