ЄС погодили рішення надати Україні оборонну допомогу за рахунок майже €1,4 млрд доходів від заморожених російських активів

Всі новини

Дата

24 Чер 2024


24 червня країни ЄС погодили рішення надати Україні оборонну допомогу за рахунок майже 1,4 млрд євро доходів, що накопичуються на заморожені російські активи. 

 

Кошти можуть надійти вже наступного тижня, сказав пресі верховний представник ЄС із зовнішньополітичних питань Жозеп Боррель.

 

"Є процес, щоб це зробити швидко. Перший транш коштів надійде наступного тижня, в липні. Другий - через кілька місяців. Україна потребує більшої допомоги і ця допомога потрібна зараз, перед літом", - сказав Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС 24 червня.

 

Рішення стало можливим після того, як ЄС знайшов правовий шлях як обійти вето Угорщини і використати доходи на заморожені російські активи, щоб придбати зброю для України. 

 

Угорщина виступає проти військової допомоги Україні і блокує шість інших рішень для допомоги Києву загальним обсягом 6,6 млрд євро. Однак, як пояснює Боррель, вона "не повинна брати участь у рішенні про використання цих коштів", адже Будапешт раніше утримався від плану ЄС відкладати доходи із знерухомлених російських активів.

 

Угорщина розкритикувала рішення ЄС. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав у мережі Facebook в понеділок: "Ще мільярди для України - цього разу із порушенням європейських правил і обходом Угорщини".

 

Джерело: Голос Америки, Politico, Financial Times