Мін'юст подав позов до ВАКС про застосування санкції до Медведчука В.В. та Марченко О.М.

Всі новини

Дата

05 Лип 2024


Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позовну заяву про застосування санкції у вигляді стягнення активів в дохід держави, до Медведчука Віктора Володимировича та Марченко Оксани Михайлівни.

 

Медведчук В.В. - громадянин України, проросійський політик, державний та громадський діяч, бізнесмен. Народний депутат України II-IV та IX-го скликань, один з керівників забороненої партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ». Перший заступник Голови ВРУ (лютий 2000 - грудень 2001), Голова АП України каденції Леоніда Кучми (2002-2005).

 

Марченко О.М. - громадянка України, колишня українська телеведуча, дружина Медведчука В.В.

 

Медведчук В.В. та Марченко О.М. є наближеними до керівництва російської федерації, перебувають в особистих дружніх зв’язках з президентом рф путіним в.в.

 

До стягнення Міністерством юстиції заявлено майно, яким Медведчук В.В. та Марченко О.М. володіють прямо та опосередковано (через фізичних та юридичних осіб). Зокрема, рухоме майно (24 автомобіля, 2 повітряних судна (літак «Gulfstream G650», гвинтокрил «Bell-427»), 1 прогулянкове судно (типу «Azimut benetti spa», назва судна – «Романс 1»), нерухоме майно (більше 20 об’єктів), корпоративні права 22 юридичних осіб (обленерго, телеканали тощо), майнові права на 8-м торгівельних марок, грошові кошти Медведчука В.В. та Марченко О.М. (в еквіваленті близько 1,9 млн.грн), більше 1000 одиниць історико-культурних та матеріальних цінностей (годинники, ювелірні вироби, картини, гарнітури, предмети інтер’єру, залізничний вагон-ресторан з меблями).

 

Джерело: Міністерство юстиції України