Президент Естонії підписав закон щодо конфіскації заморожених російських активів і їх передачу Україні

Всі новини

Дата

30 Тра 2024


Президент Естонії Алар Каріс підписав ухвалений парламентом закон, що дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, які росія завдає Україні внаслідок війни.

 

За словами глави Естонії, згідно із законом, може бути конфісковано та використано для відшкодування шкоди лише майно тих, "чий зв'язок зі скоєнням або сприянням протиправному діянню встановлено і достатньо доведено". 

 

"Отже, той факт, що чиїсь активи були заморожені через міжнародні санкції, не є достатньою підставою для відчуження майна", — сказав Каріс.

 

Він додав, що ухвалений закон необхідно тлумачити так, що "передача майна стосується тих, хто брав активну участь у скоєнні військової агресії або порушенні норм ведення війни".

 

Також Каріс визнав, що конфіскація майна у зв'язку з участю у військовій агресії може викликати "не прояснені юридичні питання, але парламент повинен мати можливість зробити політичний вибір навіть у такій неясній ситуації".

 

"Незалежно від того, що можна думати про обране в Естонії рішення, немає сумнівів у тому, що ми маємо знайти ефективні способи гарантувати право жертв агресії на отримання компенсації від винних у завданні шкоди", — сказав він.

 

Нагадаємо, що цей закон був ухвалений естонським парламентом 15 травня. 

 

Джерело: Суспільне Новини, ERR