США можуть посилити вторинні санкції для європейських банків, які все ще працюють у росії

Всі новини

Дата

27 Тра 2024


Сполучені Штати розглядають можливість посилення вторинних санкцій для європейських банків, які все ще працюють у росії.

 

Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.

 

Водночас вона відмовилась надати конкретну інформацію щодо цієї заяви та не назвала жодного банку, стосовно яких можуть бути спрямовані обмеження.

 

Виступаючи в кулуарах зустрічі фінансових лідерів G7 в Італії, Єллен заявила, що санкції, пов’язані з діяльністю банків у рф, будуть запроваджені лише тоді, «коли для цього будуть підстави», зауваживши, що «робота в росії створює дуже великий ризик».

 

Відповідаючи на запитання щодо можливого виходу з росії австрійського Raiffeisen Bank International та італійського банку UniCredit, міністр висловила сподівання, що їхня поведінка буде «дуже обережною».

 

У Міністерстві фінансів США також вважають, що російська економіка дедалі більше стає «економікою війни», що ускладнює диференціацію між цивільними та військовими операціями подвійного призначення.

 

Хоча вторинні санкції охолодили співпрацю європейських банків з росією, Єллен висловила занепокоєння тим, що країні-агресору вдається знаходити шляхи для придбання товарів, необхідних для нарощування військового виробництва завдяки транзакціям через Китай, ОАЕ та Туреччину.

 

Як відомо, торік сім найбільших західних банків, які залишилися в росії, сплатили рф понад 800 мільйонів євро податків.

 

Джерело: Громадське радіо, Reuters