Суд не дозволив продати яхту російського олігарха, на обслуговування якої США щомісяця витрачають $740 тисяч

Всі новини

Дата

17 Чер 2024


Суд у Нью-Йорку відмовив американському уряду у продажі яхти, яка відповідно до повідомлень американських прокурорів належить підсанкційному російському олігарху Сулейману Керимову.

 

Рішення суду означає, що американським платникам податків доведеться продовжувати платити приблизно $740 тисяч щомісяця за утримання та страхування розкішної моторної яхти “Амадеа”. Супер'яхта ринковою вартістю в $230 млн і довжиною у майже футбольне поле – 106 метрів знаходиться в центрі судової суперечки про дотримання американських санкцій проти росії.

 

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло Керімова до санкційного списку як російського олігарха, наближеного до лідера росії Володимира Путіна, який отримує прибутки через корупцію та зловмисну діяльність російського уряду по всьому світу, включаючи окупацію Криму.

 

Прокуратура США заявляла, що Керімов порушив санкції США, сплативши понад 1 мільйон доларів на обслуговування “Амадеа” через фінансову систему США, що і призвело до порушення санкційного режиму, а згодом – арешту судна. В планах після конфіскації яхти був її продаж з аукціону та передача коштів на відновлення України.

 

Два роки потому процес заблокувала на невизначений час справа за участі іншого російського олігарха – Едуарда Худайнатова, який заявляє про свої права власності на яхту та намагається довести в суді, що уряд США не може конфіскувати “Амадеа”. Міністерство юстиції США стверджує, що він є лише підставним власником, який прикриває Керімова. Худайнатов заперечує це.

 

9-го лютого уряд США також подав судову петицію щодо продажу “Амадеа”, щоб уникнути надмірних витрат на підтримку розкішної супер'яхти. Сторона Худайнатова в суді виступає проти продажу яхти та зауважує, що він готовий стабільно платити вартість підтримки “Амадеа”.

 

Водночас 11 червня суддя окружного суду Південного округу Нью-Йорка постановив, що витрати на утримання яхти не є “надмірними”.

 

За словами судді “при оцінці того, чи є витрати на утримання “Амадеї” надмірними, суд не повинен розглядати виключно загальну суму витрат на утримання в доларах, а повинен насамперед враховувати, чи перевищують ці суми звичайні витрати на утримання інших яхт”. 

 

Апеляція рішення можлива.

 

За два дні після рішення суду адвокати Худайнатова подали ще одне клопотання проти вимоги уряду США виключити олігарха зі справи за відсутність правоздатності. За їхніми словами, цей документ, разом із кількома заявами членів екіпажу яхти на його підтримку, доводять, що саме Худайнатов є справжнім власником судна, а тому судно не підлягає конфіскації. Мін'юст США вважає, що справжнім власником є Керімов.

 

Джерело: Голос Америки