Міністерка фінансів США прокоментувала позику для України обсягом 50 млрд доларів

Всі новини

Дата

17 Чер 2024


Немає юридичних проблем чи заперечень щодо використання доходів від заморожених російських активів, щоб надати Україні позику обсягом 50 млрд доларів. Про це заявила міністерка фінансів США Дженет Єллен.

 

"Одразу після жорстокого вторгнення росії в Україну Сполучені Штати та наші партнери по глобальній коаліції вирішили заморозити російські суверенні активи в нашій юрисдикції. А це приблизно 280 мільярдів доларів. І з них приблизно 200 мільярдів доларів, знаходиться в бельгійській фінансовій установі, де вони генерують дохід, який не належить росії, а накопичувався цій установі. І ми погодилися – G7 і наші партнери погодилися використати їх, щоб надати Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який буде виплачено з тих так званих надприбутків, які накопичуються в цій фінансовій установі", — розповіла Єллен.

 

Вона прокоментувала звинувачення очільника Кремля Володимира Путіна, який нещодавно заявив, що використання доходів від російських державних активів на користь України буцімто є крадіжкою.

 

"У жодному сенсі це не крадіжка. Російські активи залишаються в цій установі. Їх заморозили. Строк російських інвестицій вже сплив. Гроші росії знаходяться у вигляді готівки, але на них нараховується дохід для установи, на яку росія не має жодних прав", - пояснила Єллен.

 

Нагадаємо, минулого тижня G7 узгодив план надання Україні позики на 50 мільярдів доларів. Позику буде виплачено за рахунок доходів на російські активи.

 

"Ми ведемо боротьбу з Путіним. Він думає, що наша коаліція розвалиться, і ми не зможемо надати Україні ресурси необхідні, щоб боротись у цій війні, і щоб економіка працювала. У такий спосіб ми показуємо, що маємо здатність та волю це робити", — сказала Єллен.

 

Джерело: Суспільне Новини, АВС