У США притягнули до відповідальності бізнесмена за обхід санкцій проти росії

Всі новини

Дата

01 Тра 2024


36-річний бізнесмен із Нью-Йорка Ніколай Григор'єв визнав себе винним у змові з метою незаконного експорту до рф американських електронних компонентів подвійного призначення. Він отримав понад 250 тисяч доларів від компанії з росії, пов'язаної з російськими збройними силами.

 

Григор'єв та його спільники постачали електронні компоненти подвійного призначення російським компаніям, які виробляють безпілотники та підтримують війну рф проти України. Спільники Нікіта Архіпов та Артьом Оловянніков поки не затримані.

 

Згідно з заявою Міністерства юстиції США, злочинці використовували юридичну особу Quality Life Cue LLC (QLC). Через цю компанію спільники купували електронні компоненти подвійного призначення. Серед російських компаній, яким QLC постачала компоненти була, зокрема, SMT-iLogic, яка потрапила під санкції США в травні 2023 року за причетність до ланцюга поставок для виробництва безпілотників у рф.

 

З 22 жовтня 2021 по 22 лютого 2022 року QLC отримала від SMT-iLogic близько 272 830 доларів. Ці гроші майже повністю йшли на придбання електронних компонентів подвійного призначення. 

 

В електронній пошті та чатах спільники відкрито обговорювали обхід експортних обмежень США, зокрема, за допомогою підставних компаній у третіх країнах, таких як Казахстан.

 

Після визнання провини Григор'єву загрожує максимальне покарання у п'ять років в'язниці.

 

За словами заступника генерального прокурора Лізи Монако, Міністерство юстиції США продовжить притягувати до відповідальності тих, хто нехтує запровадженими санкціями та експортним контролем, підтримуючи війну рф проти України.

 

В ФБР попереджають, що передача секретних технологій подвійного призначення противникам США становить серйозну загрозу для Штатів та їхніх союзників.

 

Джерело: Дзеркало Тижня, Голос Америки