Захід посилив тиск на Raiffeisen Bank через роботу в росії

Всі новини

Дата

04 Лип 2024


Тиск на Raiffeisen Bank з метою послаблення його зв'язків з росією зростає, як з боку США, так і з боку Європейського Центробанку.

 

Райффайзен, як і Австрія, перебувають на передовій глобальних зусиль Сполучених Штатів, спрямованих на ізоляцію росії посиленням санкцій проти банківської діяльності та перекриттям доступу до західних товарів.

 

Компанія, як і раніше, перебуває під безпосереднім міжнародним тиском, який вимагає піти з осії. І це попри припинення операції з купівлі частки в австрійській будівельній компанії Strabag, яка належала російському олігарху Олегу Дерипасці.

 

Загрозу Вашингтона покарати Raiffeisen не було відкликано, і він продовжує уважно стежити за банком, його відносинами з росією та будь-якими потенційними порушеннями санкцій.

 

Зокрема, Вашингтон має право штрафувати банки, які порушують санкції, або від'єднати їх від доларової фінансової системи. Раніше, це вдарило по французькому банку BNP Paribas, коли у 2014 році було введено штраф у розмірі $9 млрд за порушення санкцій США щодо Судану, Ірану та Куби.

 

Загроза Міністерства фінансів США вибити ґрунт з-під ніг Raiffeisen продовжує викликати глибокий неспокій у його керівництва. Такий крок буде «фатальним», частково тому, що великі корпорації, які використовують його для міжнародних платежів, підуть.

 

Влада США усвідомлює, які катастрофічні наслідки такий крок може мати для Raiffeisen, а також наскільки він може вплинути на фінансову систему в цілому, і діють обережно. Саме тому Вашингтон хотів би, щоб європейські регулятори змусили банк послабити зв'язки з росією.

 

Джерело: Главком, Reuters