Україна та Чехія проводять співпрацю в різних сферах. В тому числі щодо санкційної політики та конфіскації російських активів

Всі новини

Дата

01 Лис 2022


Україна отримала чіткі сигнали безперервної потужної підтримки від Чехії в усіх сферах. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції з Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою за підсумками міжурядових засідань у Києві 31 жовтня.

 

«Ми домовилися про роботу спільних міжурядових комісій в усіх напрямках, зокрема в напрямку розвитку нашої промислової та науково-технічної співпраці. Були озвучені спільні ініціативи та побажання для невідкладної організації роботи таких міжурядових комісій. Україна зацікавлена в розвитку співпраці в частині реалізації в ЄС, зокрема на чеському ринку, сталеливарної продукції на заміну російській, яка була на європейському ринку до запровадження відповідних санкцій», — сказав Денис Шмигаль.

 

Очільник українського Уряду відзначив важливість підтримки Чехією санкційної політики. За його словами, під час консультацій було порушено питання конфіскації заморожених російських активів для компенсації руйнувань, завданих росією в Україні.

 

Уряд Чехії, зокрема, підтримав створення міжнародного трибуналу для засудження військово-політичного керівництва рф за злочинну війну проти нашої держави.

 

За словами Прем’єр-міністра України, військово-технічне співробітництво з Чехією також набирає обертів: «Чеські самохідні гаубиці «Дана», танки, БМП та інша допомога вже сприяють суттєвому посиленню української армії та звільненню українських земель. На цьому не зупиняємося, готуємо агресору багато неприємних сюрпризів».

 

Джерело: КМУ