Китай вивчає ухилення росії від санкцій для отримання уроків з потенційного конфлікту на Тайвані

Всі новини

Дата

02 Гру 2024


Китай вивчає ухиляння росії від західних санкцій, щоб винести уроки на випадок, якщо США та їхні союзники вдадуться до подібних заходів під час тайванського конфлікту.

 

Китай створив міжвідомчу групу для вивчення того, як росія обходила санкції після вторгнення в Україну. Як повідомляється, китайські чиновники відвідали Москву, щоб зустрітися з керівниками російського Центрального банку, Міністерства фінансів та інших відомств, перш ніж відзвітувати в Пекін.

 

"Для китайців росія - це пісочниця, де вони бачать, як працюють санкції і як ними керувати, - сказав директор Євразійського центру Карнегі в Росії Олександр Габуєв. «Вони знають, що якщо виникне непередбачувана ситуація з Тайванем, то інструментарій, який буде застосований проти них, буде аналогічним».

 

Китай зацікавлений у всьому - від обходу західних санкцій до стимулювання внутрішнього виробництва, сказала людина, знайома з роботою групи. Міжвідомча група підпорядковується віце-прем'єру Китаю Хе Ліфену, який очолює Центральну фінансову комісію (ЦФК).

 

російська економіка виявилася напрочуд стійкою, значною мірою завдяки експорту нафти та співпраці з Пекіном. Китай підтримував росію, купуючи нафту і постачаючи такі товари, як мікроелектроніка, протягом усієї війни.

 

Минулого року двостороння торгівля досягла рекордних 240 мільярдів доларів США (близько 7,6 трильйона тайваньських доларів), але відносини залишаються незбалансованими. На Китай припадає близько третини російського товарообігу, тоді як на Росію припадає лише невелика частка китайського товарообігу.

 

У випадку тайванського конфлікту росія, швидше за все, не зможе підтримувати економіку Китаю в тій же мірі. Натомість китайський лідер Сі Цзіньпін доручив урядовцям поглиблювати економічні зв'язки з росією, щоб створити «внутрішній рушій» для відносин.

 

Китай, як великий світовий виробник, є більш вразливим до санкцій порівняно з росією. Значна залежність Пекіна від західних ринків для купівлі своєї продукції та його широка інтеграція в глобальний ланцюг поставок роблять його особливо вразливим.

 

Китай вивчав спроби росії пом'якшити санкції, такі як використання танкерів, що не належать західним компаніям, щоб обійти обмеження цін на нафту, і постачання західних товарів через колишні радянські республіки. Однак відтворення цих стратегій у більш широкому масштабі було б набагато складнішим завданням для китайської економіки.

 

Крім того, Сі також зосередився на захисті своїх валютних резервів у розмірі 3,3 трильйона доларів. Після заморожування російських активів за кордоном Китай намагається диверсифікувати свої резерви від активів, деномінованих у доларах, таких як казначейські облігації США.

 

Готуючись до потенційних санкцій, Китай взяв до уваги довоєнну економічну стратегію росії, яка включала диверсифікацію валютних резервів, дедоларизацію економіки та зміцнення внутрішньої фінансової системи. Після запровадження санкцій Москва пристосувалася, переорієнтувавши товарні потоки, запровадивши фіскальні стимули та уникнувши експортного контролю через треті країни. Хоча ці заходи дозволили росії продовжувати війну, її довгострокові перспективи зростання послабилися.

 

Китай також помітив важливість західних коаліцій у забезпеченні дотримання санкцій. США, Велика Британія, ЄС та інші союзники співпрацювали, щоб вилучити російські банки з мережі Swift і обмежити ціни на нафту. Тим часом Росія зміцнила зв'язки з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

 

Однак розбіжності Заходу щодо імплементації санкцій, викликані занепокоєнням щодо інфляції, підкреслили складність економічної війни. Санкції проти Китаю, ймовірно, матимуть ще більший економічний вплив, йдеться у звіті.

 

російсько-українська війна відкрила нову епоху, в якій економічні заходи та геополітика все більше переплітаються. Очікується, що тарифи новообраного президента США Дональда Трампа, які використовуються як інструмент переговорів і примусу, посилять цю тенденцію.

 

За словами джерел, знайомих з процесом прийняття рішень у Китаї, зусилля міжвідомчої групи не свідчать про те, що Пекін готується до вторгнення на Тайвань. Замість цього Сі готується до економічних наслідків найгіршого сценарію.

 

Джерело: TaiwanNews