росія використовує криптовалюти для торгівлі нафтою з Індією та Китаєм

Всі новини

Дата

14 Бер 2025


Зазначається, що хоча росія публічно заохочує використання криптовалют, а влітку минулого року ухвалила закон, який дозволяє платежі в цифровій валюті в міжнародній торгівлі, проте раніше ніде не повідомлялося, що рф використовує криптовалюту в торгівлі нафтою.

 

Як розповіли джерела, деякі російські нафтові компанії використовують біткойн, ефір і стейблкоіни, такі як Tether, для здійснення конвертації китайських юанів та індійських рупій в російські рублів. Вони додали, що це невелика, але дедалі більша частина загальної торгівлі нафтою в росії, яка, за даними Міжнародного енергетичного агентства, минулого року сягнула 192 мільярди доларів.

 

Співрозмовник видання, який є дослідником з фірми, яка відстежує використання криптовалют для обходу санкцій, повідомив, що росія створила безліч систем, і USDT (Tether) - лише одна з них.

 

Криптовалюти вже допомогли Ірану і Венесуелі, які перебувають під санкціями США, підтримувати свою економіку, уникаючи використання долара, який є основною валютою для операцій на світовому ринку нафти. росія пішла на цей крок після того, як Венесуела активізувала використання цифрової валюти в експорті нафти і палива після того, як Вашингтон знову запровадив санкції.

 

За словами одного з джерел, криптовалюта, ймовірно, продовжить використовуватися в торгівлі російською нафтою, навіть якщо санкції будуть зняті і долар знову можна буде використовувати. Вони додали, що це зручний інструмент, який допомагає проводити операції швидше.

 

 

Джерела навели приклад того, як працює така торгівля: китайський покупець російської нафти платить торговій компанії - посереднику в юанях на офшорний рахунок. Посередник конвертує кошти в криптовалюту і переказує їх на інший рахунок, а звідти вони надсилаються на третій рахунок в росії і конвертуються в рублі.

 

За словами одного з джерел, знайомого з операціями російського нафтотрейдера, обсяг криптовалютних транзакцій в Китаї становить десятки мільйонів доларів на місяць.

 

За словами аналітиків, на традиційні валюти, як і раніше, припадає основна частина російських нафтових транзакцій, хоча існують й інші обхідні шляхи, наприклад, використання дирхаму ОАЕ.

 

Одна з російських криптовалютних бірж, Garantex, потрапила під санкції США у 2022 році та санкції ЄС минулого місяця. Минулого тижня платформа призупинила роботу після того, як Tether заблокував цифрові гаманці на своїй платформі.

 

Джерело: Укрінформ, Reuters