Методологія
Інформація, на якій ґрунтується Конфіскаційний трекер, зокрема щодо суми заподіяних збитків, заморожених/конфіскованих активів, отримана з:
- офіційних джерел, зокрема це офіційні запити ІЗІ на посольства/уряди держав;
- контент аналізу заяв політиків чи офіційних представників країн або ж інформації, опублікованої у звітах (наприклад, звіти Європейської комісії).
За можливості, дані верифікуються завдяки декільком джерелам. При наявності інформації, яка суперечить одна одній, перевага надається даним, опублікованим пізніше.
Актуальність інформації конфіскаційного треку забезпечується щоденним контент моніторингом та періодичним отриманням інформації за запитами до уповноважених органів.
Мапа конфіскаційного треку
Мапа конфіскаційного треку сформована за критерієм наближеності до процесу конфіскації.
Кольором “Активи не заморожені” позначено держави, які не заморозили активи росії та пособників війни чи не накладають санкції, або коли така інформація відсутня в публічному просторі.
До “Заморожено” віднесені країни щодо яких є офіційна інформація про заморожені активи росії чи пособників війни.
Кольором “Розробка механізмів” позначено держави, представники яких публічно заявили про розробку та впровадження спеціальних механізмів конфіскації російських активів та передачі їх Україні.
До “Спецмеханізм” віднесені країни, які ухвалили необхідні нормативно-правові акти, якими визначається спеціальна процедура конфіскації російських активів.
До останньої групи держав з позначкою “Конфіскація” віднесені країни, які запровадили і реалізують процес конфіскації російських активів з можливістю їх передачі Україні.
Рейтинги країн
Рейтинги країн формуються за 2 параметрами:
- заморожені/конфісковані суверенні активи росії, до яких відносяться кошти центрального банку та державні активи рф (будівлі, приміщення, компанії та їх власність тощо).
- заморожені/конфісковані приватні активи. Йдеться про активи приватних осіб-пособників війни (російських політиків, олігархів, пропагандистів та інших підсанкційних осіб).
Рейтинг формується за спаданням відповідно до суми заморожених/конфіскованих активів, при тому, що першими розміщуються держави з найбільшою кількістю конфіскованих активів (з урахуванням загальної кількості заморожених активів). Слід враховувати, що при формуванні рейтингу береться лише грошове вираження активу, тому заморожені/конфісковані будинки, яхти чи інше майно, якщо немає офіційної інформації про їхню вартість у показники рейтингу не враховуються.